شنبه, 04 خرداد 1398 09:01

فرآیند لکه بری چیست و چگونه انجام می شود؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(28 رای‌ها)
فرایند لکه بری فرایند لکه بری قالیشویی سلطانی

ریختن مواد رنگی مختلف بر روی فرش، ممکن است آثار مخربی برای فرش در پی داشته باشد. برای پاک کردن لکه های مختلف از روی فرش باید با روش های از بین بردن هر کدام از انواع لکه ها آشنایی داشته باشید. همچنین می توانید با قالیشویی سلطانی تماس بگیرید تا عملیات لکه بری فرشتان به بهترین نحو و با کمتری ریسک توسط متخصصین این شرکت قالیشویی انجام شود.

لکه برداری از روی فرش

لکه بری عملیاتی برای حذف لکه ها از روی فرش می باشد. این فرآیند عمدتاً بعد از رفو كردن قسمت های آسیب دیده فرش انجام می شود. هنگامی که در اثر عوامل مختلفی مانند ریختن شربت، قهوه، چاي، واكس، ادرار و فضولات حيوانات و ... روی فرش، قسمتی از آن آلوده و لكه دار شد، باید با استفاده از متدهای مناسب لکه بری مواد، لکه های ایجاد شده را از روی فرش پاک نمود. برای این کار ابتدا بايد مواد ریخته شده را از روی فرش جمع آوری نمود و سپس با استفاده از مواد پاك كننده ای مانند صابون و حلال هاي مخصوص آثار لکه را بطور کامل از روی فرش محو نمود.

همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره شد، برای هر لكه اي باید از متدهای خاصی استفاده نمود. در واقع باید فقط با رنگ برهاي مخصوصی اقدام به حذف انواع لکه ها از فرش کرد. در صورت عدم استفاده از مواد مناسب بای از بین بردن لکه ها، ممکن است آثار آنها تا مدتها بر روی فرش باقی مانده و حتی می توانند به قسمت های دیگر فرش نیز نفوذ کنند. به عنوان مثال براي لکه بری لکه هایی که به واسطه ریختن آب ميوه، شير، قهوه، چاي و شكلات ایجاد شده اند می توان از آب نيمه گرم و صابون يا شامپو استفاده کرد.

هنگامی که مقداری روغن روی فرش ریخت، بايد ابتدا روغن های باقی مانده در سطح فرش را با لبه تیز قاشق جمع آوری نمود، سپس پارچه اي سفيدرنگ روي لکه گذاشته و اتوي نيمه گرمي را روي پارچه می کشیم. به این ترتیب، روغن به پارچه جذب می شود.

روش های زیادی برای از بین بردن لکه ها در فضای اینترنت معرفی شده اند. راه حل هایی همچون استفاده از استون برای از بین بردن لکه لاک، حلال اکالیپتوس برای از بین بردن لکه قیر و کشیدن جارو برقی برای از بین بردن لکه های دوده معرفی شده اند. توصیه می شود قبل از انجام هر کدام از مراحل فوق حتماً با مشاورین شرکت قالیشویی سلطانی در تهران تماس گرفته و از آنها مشاوره بگیرید.

در بعضی مواقع به دلیل نفوذ لکه به اعماق فرش امکان لکه بری با استفاده از متدهای معمول وجود ندارد و تنها راه باقی مانده حذف پرزهای آلوده و جایگزینی مجدد آنها با پرزهای جدید است که به این کار اصطلاحاً رفوگری گفته می شود.

در همین راستا شرکت قالیشویی ... در .... آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز تهرانی می باشد. خدمات این شرکت محدود به منطقه خاصی نبوده و در سراسر تهران بزرگ ارائه می گردند.

خواندن 2202 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 05 خرداد 1398 04:51

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.