یکشنبه, 11 شهریور 1397 05:55

نحوه پاک کردن لکه قهوه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نحوه پاک کردن لکه قهوه | قالیشویی سلطانی نحوه پاک کردن لکه قهوه | قالیشویی سلطانی نحوه پاک کردن لکه قهوه | قالیشویی سلطانی

قالیشویی سلطانی: هیچ چیزی مانند یک فنجان قهوه نمی‌تواند باعث بیدار شدن شما از خواب خوش شود، اما ریخته شدن آن روی فرش یا موکت می‌تواند باعث ترشح آدرنالین در بدن شما شود! اما نگران نشوید، ما همراه شماییم و هرگز شما را فراموش نمی‌کنیم.
لکه‌های قهوه عموما سخت‌ترین بخش تمیز کردن فرش هستند و برای تمیز کردن آن باید وقت بسیاری صرف شود. وقتی لکه‌های قهوه خشک می‌شوند تمیز کردن آن‌ها دشوارتر هم می‌شود، بنابراین بهتر است راهکارهایی را که در این مطلب ارائه می‌‌دهیم، به خاطر داشته باشید.
شما می‌توانید از آب لیمو، نوشابه و یا سرکه برای تمیز کردن لکه قهوه استفاده کنید. فقط کمی محل را به مخلوطی از آب و یکی از موارد فوق آغشته کنید و با استفاده از حوله تمیز، محل لکه را از بیرون به داخل تمیز کنید. سپس محل را با آب خالص شسته و آب آن را با کمک اسفنج از فرش خارج کنید و اجازه دهید که فرش کاملا خشک شود.

چرا گاهی لکه قهوه دوباره باز می‌گردد؟
اما گاهی ممکن است در اثر انجام مراحل فوق با اینکه موفق به پاک کردن فرش شده‌اید بعد از مدتی مشاهده کنید که به طور معجزه‌آسایی لکه دوباره ظاهر شده است و این بار شاید حتی بزرگتر باشد. دلیل این امر این است که لکه به عمق بیشتری از فرش نفوذ کرده و مراحلی که  انجام داده‌اید تنها قادر است که سطح فرش را تمیز کند و عمق فرش همچنان کثیف است.  وقتی که شما سطح را تمیز می‌کنید از مواد شوینده و آب نیز استفاده کرده‌اید، این مواد شوینده به سطوح پایینی فرش نفوذ کرده و آن کثیفی‌هایی را که در عمق فرش قرار دارند، در خود حل می‌کند و در اثر ایجاد اثر فیتیله‌ای این لکه‌ها دوباره به سطح برمیگردند و باعث می‌شود که ظاهر فرش دوباره مثل قبل گردد. برای جلوگیری از این پدیده باید فرش را به صورت عمقی شستشو دهید، اما این کار عموماً با استفاده از تجهیزات خانگی ممکن نیست.
ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از خدمات قالیشویی سلطانی بهره ببرید تا ضمن شستشوی کامل فرش، آن را خشک شده تحویل بگیرید.

خواندن 158 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 11 شهریور 1397 06:05

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.