سه شنبه, 27 شهریور 1397 11:00

نحوه نگهداری فرش

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
نحوه نگهداری فرش نحوه نگهداری فرش نحوه نگهداری فرش

قالیشویی سلطانی: هر کدام از استان‌های کشور ما دارای آب و هوای متفاوتی هستند. بعضی از استان‌ها دارای آب و هوای معتدلی هستند و به دلیل بارش‌های فراوان در آن‌ها رطوبت به کف ساختمان‌ها نفوذ می‌کند و به فرش‌های پهن‌شده در کف اتاق آسیب می‌رساند. نفوذ رطوبت به فرش می‌تواند دلایل دیگری هم داشته باشد. از جمله این دلایل می‌توان به ترکیدگی و نشتی لوله‌ها آب و فاضلاب و راه رفتن با پاهای خیس روی فرشها اشاره کرد. با این روند و نفوذ رطوبت بیشتر به آن، به مرور عمق آسیب‌ها بیشتر شده و دچار پوسیدگی، رنگ‌پریدگی و حتی پس از مدتی با کوچک‌ترین فشاری که به آن وارد شود، دچار پارگی و شکستگی می‌شود.

بطور ساده باید گفت رطوبت مهم‌ترین دشمن فرش بوده و بزرگترین عامل ایجاد انواع پوسیدگی در آن‌ها است. عمدتاً تار و پود قالی از مواد نخی تشکیل شده و این در حالی است که نخ از جمله موادی است که جذب‌کننده‌ی خوبی برای رطوبت است، اما مسئله مهم اینجاست که همین رطوبت می‌تواند باعث نابودی آن شود. بنابراین، باید به هر طریق ممکن از نفوذ رطوبت به آن جلوگیری شود.

عوامل دیگری نیز می‌توانند از طول عمر فرش بکاهند. بطور مثال، استفاده از شامپو فرش برای شستشوی فرش و باقی ماندن رطوبت مربوط به شستشو با این مواد در میان تار و پود، پس از مدتی آسیب‌های جبران‌ناپذیری در آن ایجاد می‌کند.

یکی از موارد آسیب‌رسان به این کالای گرانبها، نحوه نگهداری فرش بطور نامناسب و استفاده غیر اصولی از آن است. نفوذ آب و مواد غذایی به داخل تار و پود در دراز مدت سبب ایجاد پوسیدگی زودهنگام در آن می‌شود.
در این‌گونه موارد، رفوگری عملی است که برای برطرف کردن این عیوب از روی فرش بکار گرفته می شود. این عمل باید توسط فردی خبره انجام شود که مهارت بالایی در انجام این کار دارد، در غیر این صورت ممکن است حالتی رخ دهد که دیگر فرش قابل استفاده نباشد! در همین راستا، شرکت قالیشویی سلطانی در بوعلی آماده‌ی سرویس‌دهی و ترمیم فرش آسیب‌دیده‌ی شما در سراسر کرج می‌باشد.
در این شرکت، رفوگری توسط اساتید متخصص انجام می‌شود. تنها کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت خود را به شما برسانند. متخصصان ما پس از بررسی آسیب‌های ایجادشده در قالی، میزان خسارت‌های موجود را به شما اعلام کرده و در صورت موافقتتان، برای رفو اقدام خواهند کرد.

خواندن 996 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 27 شهریور 1397 11:21

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.