یکشنبه, 18 شهریور 1397 10:47

مدیریت مصرف آب در قالیشویی سلطانی در سعادت آباد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(179 رای‌ها)
صرفه جویی در مصرف آب در قالیشویی سلطانی در سعادت آباد صرفه جویی در مصرف آب در قالیشویی سلطانی در سعادت آباد صرفه جویی در مصرف آب در قالیشویی سلطانی در سعادت آباد

قالیشویی سلطانی: افزایش مصرف منابع آبی موجود سبب بروز بحران‌های جدی شده و کشور ما را روز به روز دچار بحران‌های کم‌آبی بیشتری کرده است. دیگر همگی قبول داریم که جهت صرفه جویی در مصرف آب باید اقداماتی جدی صورت گیرد.
کشور ما در یکی از مناطق گرم دنیا واقع شده و این منطقه به دلیل ریزش‌های جوی بسیار اندکی که دارد در زمره کشورهای خشک جهان به شمار می‌رود. از طرف دیگر با بیشتر شدن جمعیت، از یک طرف میزان مصرف افزایش یافته و از طرف دیگر نیز میزان میانگین آب شیرینی که به هر فرد می‌رسد، کاهش یافته است. همانطور که گفته شد کشور ما در منطقه‌ای از کره زمین واقع شده که روی کمربند خشک و بیابانی است. آب و هوای بیابانی و نیمه‌بیابانی بخش‌های وسیعی از ایران را در بر گرفته‌اند. به دلیل بارش‌های اندک و زیر استانداردهای جهانی، مصرف آب در ایران برای مصارف روزمره بسیار مهم است. آمارهای منتشرشده حاکی از آن است که با وجود بحران آبی حاکم بر ایران، مصرف آب در کشور بسیار بیشتر از حد میانگین جهانی است.
خانه‌تکانی، سنتی است که ایرانیان در آخرین ماه سال انجام می‌دهند. هر ساله با شروع ایام این رسم دیرینه، شستشوی فرش های منازل نیز انجام می‌شود. این کار از جمله کارهای بسیار پرهزینه است، زیرا علاوه بر صرف انرژی و وقت بسیار، مصرف آب و برق را تا حد زیادی بالا می‌برد. با وجود کاهش بارش‌ها در ایران، مدیریت مصرف آب بسیار حیاتی است، زیرا اگر آب نباشد، زندگی‌ای هم وجود نخواهد داشت. پیش‌بینی می‌شود با ادامه روند فعلی، در ده سال آینده بسیاری از مناطق کشور غیر قابل سکونت خواهند بود. بنابراین صرفه‌جویی در مصرف این موهبت الهی یکی از راه‌های مقابله با این مسئله است.
شهروندان گرامی می‌توانند از قالیشویی سلطانی در سعادت آباد برای شستشوی فرشهای خود به صورت مکانیزه و با کمترین میزان اتلاف آب استفاده کنند. ما در این کارخانه به کمک دستگاه‌های مجهز برای جلب رضایت بیشتر شما همشهریان گرامی گام برمیداریم. هدف ما جلب رضایت شماست!

خواندن 9190 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 18 شهریور 1397 11:00

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.