یکشنبه, 25 شهریور 1397 15:52

نقش قالیشویی سلطانی در کوهسار در مصرف بهینه آب

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نقش قالیشویی سلطانی در کوهسار در مصرف بهینه آب نقش قالیشویی سلطانی در کوهسار در مصرف بهینه آب نقش قالیشویی سلطانی در کوهسار در مصرف بهینه آب

قالیشویی سلطانی: بحران کم‌آبی تقریباً تمام نقاط کشور ما را به خود دچار کرده است. هم اکنون شهرها و روستاهای زیادی از کشور با خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کنند. دولت برای مدیریت مصرف آب، اقدام به به جیره‌بندی و قرار دادن خودپردازهای آب در بعضی استان‌ها کرده است. در چند سال گذشته سدهای تهران تا قبل از رسیدن به فصل گرما دچار کم‌آبی شده‌اند. بدین منظور برای جلوگیری از بدتر شدن بحران در کشور، باید از فعالیت‌های پر مصرف جلوگیری کرد.
در طول یک دهه گذشته، سرزمین ما با خشکسالی‌ها و کم‌آبی‌های متعددی روبرو شده است. در سال‌های اخیر خشکسالی از مهم‌ترین مشکلات بخش کشاورزی و توسعه بوده است. یکی از دلایل کاهش سطح آب سدها، کاهش میزان بارندگی‌ها است. کاهش سطح آب‌های روی زمین سبب روی آوردن به برداشت بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی شده و خشک شدن سفره‌های آب زیرزمینی دشت‌های فرونشسته را در بسیاری از نواحی کشور به وجود آورده‌اند. علاوه بر این موارد، مصرف بی‌رویه‌ی آب باعث به وجود آمدن رودخانه‌های خشک و درختان بی‌برگ شده است.
کمبود آب مسئله‌ای است که حتی کلانشهر بزرگی مانند تهران را نیز به خود درگیر کرده است. افزایش دمای هوا باعث بالا رفتن میزان مصرف آب شرب شده است. از آنجا که در کشور ما کلیه فعالیت‌های مرتبط با شستشو، با آب شرب انجام می‌شوند، مصرف غیر اصولی این نعمت الهی موجب حسرتی برای نوشیدن آن در آینده خواهد شد. طبق آمارها، مصرف آب در تهران بطور متوسط 2.5 برابر میزان مصرف استاندارد است. افزایش آگاهی مردم در مدیریت مصرف آب مؤثر است. سپردن فرش‌های منازل به قالیشوییها برای شستشوی مکانیزه آن‌ها توسط آب‌های تصفیه‌شده عملی است که می‌تواند در درازمدت کمک بسیار شایانی به مدیریت مصرف آب در کشور کند. در حال حاضر بسیاری از این مراکز، اقدام به شستشوی فرش به صورت سنتی می‌کنند که این کار هزینه‌های بسیار هنگفتی را برای محیط زیست به دنبال خواهد داشت. در این حالت حجم عظیمی از مواد شوینده‌ی شیمیایی به سیستم فاضلاب شهری وارد شده و آب‌های زیر زمینی را آلوده می‌کند که تهدیدی جدی برای همگی است.
قالیشویی سلطانی در کوهسار با بهره‌گیری از تجهیزات مدرن و سرسوله‌های افشانه‌ای برای شستشو، میزان مصرف آب را تا حد زیادی کاهش داده است. این شرکت همچنین با در اختیار داشتن سیستم تصفیه‌ی فاضلاب از ورود مواد سمی به سیستم فاضلاب شهری جلوگیری می‌کند. اگر نگران آینده‌ی خود و دیگران هستید، بحران آب را جدی بگیرید و قالی خود را از طریق تکمیل فرم سفارش آنلاین به این کارخانه حرفه‌ای بسپارید. فراموش نکنید که همه ما سوار بر یک کشتی هستیم.

خواندن 1149 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 25 شهریور 1397 16:06

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.