دوشنبه, 16 مهر 1397 08:09

قالیشویی در ونک - مدیریت مصرف آب با قالیشویی سلطانی در ونک

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(186 رای‌ها)
مدیریت مصرف آب با قالیشویی سلطانی در ونک مدیریت مصرف آب با قالیشویی سلطانی در ونک مدیریت مصرف آب با قالیشویی سلطانی در ونک

در زمان کنونی، قطعاً یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید مورد توجه قرار گیرد، مسأله‌ی مدیریت مصرف آب است. امروزه در بسیاری از کشورها و عمدتاٌ کشورهای اروپایی با روش‌های مختلف به دنبال راهی برای مدیریت مصرف آب آشامیدنی هستند تا در صورت ادامه‌ی روند خشکی هوا، مشکلاتشان در آینده به حداقل ممکن کاهش یابد. اما متأسفانه در ایران به طور جدی به این مسأله توجه نمی‌شود و بطور مثال فرآیندهایی مانند شستشوی فرش منازل هنوز هم به صورت سنتی انجام می‌شود. برای کاهش میزان مصرف آب، بهتر است از قالیشویی های مکانیزه جهت انجام این کار استفاده شود.
با گرم‌تر شدن تدریجی زمین، تغییرات گسترده‌ای نظیر آب شدن یخچال‌های قطبی، افزایش گازهای گلخانه‌ای، افزایش سطح ارتفاع آب اقیانوس‌ها و کاهش میزان بارش در نقاط مختلف جهان ایجاد می‌شود. همانطور که قبلاً نیز پیش‌بینی شده بود، کره‌ی زمین به دوره‌ای جدید از حیات خود وارد شده و بی‌شک حیات ما به حیات زمین وابسته است.
با افزایش دمای کره‌ی زمین، انسان با مخاطرات فراوانی روبرو خواهد شد. این مخاطرات به قدری می‌توانند مهلک باشند که انسان و سایر موجودات روی زمین را به طور کامل منقرض کنند. حجم زیادی از بدن ما را آب تشکیل می‌دهد. بدون شک ادامه‌ی حیات بدون آب بر روی زمین غیر ممکن خواهد بود. درصد زیادی از آب‌های روی زمین قابل آشامیدن نیستند و فقط میزان کمی از این آب‌ها برای انسان و حیوانات مناسب‌اند. بررسی منابع آبی نشان می‌دهد که ایران در چند سال آینده دچار بحران‌های آبی مهلکی خواهد شد به نحوی که شرایط زندگی را در این کشور بسیار وحشتناک خواهد کرد و در صورت عدم برنامه‌ریزی دقیق، خسارت‌های زیادی بر ساکنین این سرزمین وارد خواهد شد.
میانگین مصرف آب به ازای هر نفر در ایران تقریباً دو برابر میانگین جهانی است. فعالیت‌های بدون برنامه‌ریزی دقیق و مهندسی‌نشده، بخش مهمی از منابع آبی کشور را به هدر می‌دهند. فعالیت‌های خانگی زیادی نظیر شستشوی فرش‌ها به صورت سنتی نیز وجود دارند که در تشدید روند خشکسالی‌ها تأثیر مستقیمی داشته‌اند. با ادامه‌ی مصرف بی‌رویه‌ی آب‌های سطحی و زیر زمینی، نه تنها مشکلی حل نمی‌شود بلکه از منابع ذخیره‌شده برای نسل‌های آینده نیز کم می‌شود. بنابراین توجه به مسأله آب بسیار حیاتی است و باید همه برای کاهش اثرات بحران به وجود آمده، فعالیت‌های غیر ضروری و پرمصرف خود را کاهش دهیم. از این رو، قالیشویی سلطانی در ونک آماده ارائه خدمات شست و شوی فرش های شما با امکانات روز دنیا و کمترین میزان اتلاف آب است. گذر از این بحران، به جز با هم بودن، راه دیگری ندارد. برای شرکت در کمپین مدیریت مصرف آب، با ما تماس بگیرید.

خواندن 8306 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 16 تیر 1398 11:03

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.